Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
preloader
REZERWACJA

REZERWACJA ON-LINE

O Przemyślu

Przemyśl to miasto położone w dolinie dwóch wzgórz- Kopca Tatarskiego i Winnej Góry, które dzieli rzeka San, na dwie części- Stare Miasto i Zasanie, oplecione dwoma pierścieniami fortecznymi. Jest to miejsce niezwykle urokliwe i ciekawe, w którym przeplatają się historie ludzi, narodów, państw. Kiedyś forteca nie do zdobycia a dziś miasto przyjazne turystom, oferujące zarówno atrakcje rekreacyjne jak i historyczne. Idealne na wypoczynek i zaprzyjaźnienie się z historią. Świetne miejsce wypadowe w Bieszczady i na Ukrainę. Przemyśl zwany jest stolicą fajek i dzwonów a podtrzymywany jest przez miejscowych rzemieślników i ludwisarzy, którzy z duszą oddają się pracy kultywując tradycję z pokolenia na pokolenie. Przemyśl, to miasto, które zaciekawiło również Jaroslawa Haszka, który wplótł w swe teksty wzmianki o przepięknych uliczkach, świątyniach, architekturze Austro- Węgierskiej i oczywiście Przemyskie knajpki.

Główne atrakcje historyczne Przemyśla to min. Zamek Kazimierzowski, Zamek w Krasiczynie, Wieża Zegarowa w której znajduje się muzeum dzwonów i fajek, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Cerkwie prawosławne i greko-katolickie, wiele starych Kościołów i wiele innych ciekawych miejsc i zabytków.

Najstarsze miasto regionu i jedno z najstarszych miast Polski.

Siedziba kilku instytucji o znaczeniu ponadlokalnym: podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, izby celnej, bieszczadzkiego oddziału straży granicznej, archiwum państwowego z ogromnymi zbiorami. Miasto posiada kilka muzeów, w tym najstarsze w regionie Muzeum Archidiecezjalne (zał. 1902) i największe na Podkarpaciu – Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (zał. 1910). W Przemyślu znajduje się też nowy Szpital Wojewódzki i 114 Szpital Wojskowy. „Brama Bieszczadów” z licznymi zabytkami w samym mieście, jak i w jego sąsiedztwie – zamkiem w Krasiczynie, arboretum w Bolestraszycach czy kompleksem sakralnym w Kalwarii Pacławskiej. Węzeł komunikacyjny – trasa międzynarodowa E40, przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, duża, graniczna stacja kolejowa (Przemyśl Główny, Przemyśl Zasanie i in.). Pierwotnie na Kopcu Tatarskim (Przemysława) miejsce kultu bogów słowiańskich.

Dokładniejsze informacje i wirtualny spacer po Przemyślu można znaleźć w linku:

www.przemysl.pl/wirtualny

Rzeczą zupełnie unikalną i godną uwagi są fortyfikacje zlokalizowane wokół Przemyśla. Twierdza Przemyśl- jedna z trzech największych w Europie twierdz, po Anwerpii i Verdun. Jest to potężny zespół obiektów obronnych istniejących podczas I Wojny Światowej. Jej celem było zatrzymywanie natarć armii rosyjskiej w kierunku Wiednia i Budapesztu.

Nasza lokalizacja

Zobacz gdzie jesteśmy

© 2024 Apartamenty Przemyśl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl