Noclegi Przemyśl

+48 16 675 14 33
biuro@apartamentyprzemysl.pl

O PRZEMYŚLU

Przemyśl to miasto położone w dolinie dwóch wzgórz- Kopca Tatarskiego i Winnej Góry, które dzieli rzeka San, na dwie części- Stare Miasto i Zasanie, oplecione dwoma pierścieniami fortecznymi. Jest to miejsce niezwykle urokliwe i ciekawe, w którym przeplatają się historie ludzi, narodów, państw. Kiedyś forteca nie do zdobycia a dziś miasto przyjazne turystom, oferujące zarówno atrakcje rekreacyjne jak i historyczne. Idealne na wypoczynek i zaprzyjaźnienie się z historią. Świetne miejsce wypadowe w Bieszczady i na Ukrainę. Przemyśl zwany jest stolicą fajek i dzwonów a podtrzymywany jest przez miejscowych rzemieślników i ludwisarzy, którzy z duszą oddają się pracy kultywując tradycję z pokolenia na pokolenie. Przemyśl, to miasto, które zaciekawiło również Jaroslawa Haszka, który wplótł w swe teksty wzmianki o przepięknych uliczkach, świątyniach, architekturze Austro- Węgierskiej i oczywiście Przemyskie knajpki.

Główne atrakcje historyczne Przemyśla to min. Zamek Kazimierzowski, Zamek w Krasiczynie, Wieża Zegarowa w której znajduje się muzeum dzwonów i fajek, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Cerkwie prawosławne i greko-katolickie, wiele starych Kościołów i wiele innych ciekawych miejsc i zabytków.

Najstarsze miasto regionu i jedno z najstarszych miast Polski.

Siedziba kilku instytucji o znaczeniu ponadlokalnym: podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, izby celnej, bieszczadzkiego oddziału straży granicznej, archiwum państwowego z ogromnymi zbiorami. Miasto posiada kilka muzeów, w tym najstarsze w regionie Muzeum Archidiecezjalne (zał. 1902) i największe na Podkarpaciu – Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (zał. 1910). W Przemyślu znajduje się też nowy Szpital Wojewódzki i 114 Szpital Wojskowy. „Brama Bieszczadów” z licznymi zabytkami w samym mieście, jak i w jego sąsiedztwie – zamkiem w Krasiczynie, arboretum w Bolestraszycach czy kompleksem sakralnym w Kalwarii Pacławskiej. Węzeł komunikacyjny – trasa międzynarodowa E40, przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, duża, graniczna stacja kolejowa (Przemyśl Główny, Przemyśl Zasanie i in.). Pierwotnie na Kopcu Tatarskim (Przemysława) miejsce kultu bogów słowiańskich.

Dokładniejsze informacje i wirtualny spacer po Przemyślu można znaleźć w linku:

www.przemysl.pl/wirtualny

Rzeczą zupełnie unikalną i godną uwagi są fortyfikacje zlokalizowane wokół Przemyśla. Twierdza Przemyśl- jedna z trzech największych w Europie twierdz, po Anwerpii i Verdun. Jest to potężny zespół obiektów obronnych istniejących podczas I Wojny Światowej. Jej celem było zatrzymywanie natarć armii rosyjskiej w kierunku Wiednia i Budapesztu.

Szczerze zachęcam do obejrzenia video- przewodnika po Przemyślu.

Postacią niezwykle interesującą i o ciekawej filozofii życiowej jest Dobry Wojak Szwejk, stworzony przez Jarosława Haszka. Wesoły Wojak Szwejk trafia do Przemyśla w lipcu 1915. Jego odtwórców można spotkać do dziś w Przemyskich knajpkach. Szczególnie polecanym lokalem jest Pub Restauracja "Melduje posłusznie", gdzie odtworzono klimat czasów, gdy Twierdza Przemyśl przeżywała czasy swojej świetności a dzielny Wojak Szwejk, walczący w armii Austro- Węgier w imię Cesarza Franciszka Józefa, swoim groteskowym podejściem do życia, przywołuje humorystyczny obraz tamtych czasów i łagodzi obyczaje. Z ofertą pubu można zapoznać się na stronie www.meldujeposlusznie.pl, a w między czasie zapraszam do zapoznania się z filmem "Miasto turystyczne - Twierdza Przemyśl"

Informacje dotyczące przemyskich Szwejków znajdziecie Państwo pod adresem:

http://www.szwejk-przemysl.pl

..................................................................................................................................................

!!!UWAGA!!!

Polecamy szczególnie gorąco 1-dniowe wycieczki do Lwowa, organizowane przez firmę CHORTYCIA.

Z ofertą można zapoznać się na stronie www.kresy.com

!!!UWAGA!!!

..................................................................................................................................................

ODERWIJ SIĘ!!!- LOTY ZAPOZNAWCZE SZYBOWCEM

W oddalonych o 30 km od Przemyśla Laszkach, można spędzić wolny czas w powietrzu. Areoklub Ziemi Jarosławskiej zaprasza na loty zapoznawcze szybowcem. Poniżej prezentujemy krótki film obrazujący ten sport. Z dokładniejszą ofertą można zapoznać się na stronie http://www.aeroklub.jaroslaw.pl/

Dlaczego apartamentyprzemysl.pl?

Misją firmy jest świadczenie najwyższej jakości usług. Naszym zadaniem jest sprostanie Państwa oczekiwaniom i sprawienie aby pobyt w naszych apartamentach był w pełni satysfakcjonujący. Pragniemy aby mieli Państwo nieodparte wrażenie dobrze wydanych pieniędzy i stali się naszymi stałymi partnerami. Pamiętamy, że bez Państwa zadowolenia nie będziemy mogli się rozwijać i istnieć na jakże konkurencyjnym rynku. To właśnie dlatego w centrum Przemyśla oferujemy luksusowe w pełni wyposażone, klimatyzowane apartamenty. Jest to alternatywna forma noclegów dla szeroko rozpowszechnionej branży hotelarskiej. Korzystając z proponowanej przez nas formy noclegów otrzymujecie Państwo wysoki standard za przystępne pieniądze. Proponowana przez nas forma noclegu to obecnie najczęściej wybierany sposób wypoczynku w Polsce i na świecie. Alternatywa dla hoteli, pensjonatów, kwater czy pokoi gościnnych. Skoro możesz mieć luksus za te same pieniądze - grzechem jest nie skorzystać. Noclegi Przemyśl- tylko w Apartamenty Przemyśl.

Podsumowując Miasto Przemyśl, obecnie pierwsze miasto Unii Europejskiej, dawna brama Ausrto- Węgier, miejsce, gdzie wschód styka się z zachodem oferuje niespotykany klimat i atmosferę, a namiastkę tego możecie znaleźć w filmie autorstwa Tomka Trojnara "Przemyśl TIME"

Serdecznie zapraszamy
Zespół Apartamenty Przemyśl

Więcej...

Jak znaleść odpowiedni nocleg w Przemyślu?
Jednym z ważniejszych czynników warunkujących udany wypoczynek jest zaplanowanie go ze szczegółami. Zaczynamy od planowania miejsc, trasy, punktów zwiedzania i znalezienia odpowiednich noclegów. Przemyśl oferuje noclegi w różnym standardzie, lokalizacji i cenie. Wpisując w wyszukiwarkę frazę noclegi przemyśl, wyświetlą się propozycje z których każdy znajdzie cos dla siebie. Planując noclegi w danym mieście warto wziąść pod uwagę umiejscowienie danych noclegów i aspekty, które są dla nas istotne, czyli np. odległości od miejsc które chcemy zwiedzać, ewentualna odległość od dworca, restauracji. Te wszystkie czynniki napewno wpływają na jakość naszego wypoczynku. Pomocne są bardzo często opinie o danym obiekcie, które możemy znalesc za pomocą internetu. Cekawą formą noclegu są coraz częściej spotykane apartamenty. Przemyśl również oferuje tego typu nocleg a mianowicie Apartamenty Przemyśl. Nocleg w tego typu cieszy się popytem chociażby ze względu na aneks kuchenny oraz standart, jaki otrzymujemy w zamian za niewielką cenę. Noclegi w apartamentach to aleternatywa, która śmiało konkuruje z hotelami, pensjonatami i agroturytyką. Tą formę noclegu często wybierają małżeństwa z dziećmi, pomieważ komfort jest o wiele lepszy niż w hotelu. Planując noclegi w Przemyślu pamietajcie aby odwiedzić stronę apartamentyprzemysl.pl, znajdziecie tam nocleg który pomoże wam dobrze wypocząć.

Apartamenty Przemyśl ul. Dworskiego 11, 37-700 Przemyśl tel. + 48 791 782 791, +48 16 675 14 33LOSOWO WYBRANE APRTAMENTY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

apart1

Apartament nr 303

» Szczegóły » Dostępność

 • Żelazko
 • Suszarka
 • Przechowalnia bagażu
 • Tv
 • Klimatyzacja
 • Wi-Fi
 • Prysznic
 • PUB
 • Restauracja
apart2

Apartament nr 302

» Szczegóły » Dostępność

 • Żelazko
 • Suszarka
 • Przechowalnia bagażu
 • Tv
 • Klimatyzacja
 • Wi-Fi
 • Prysznic
 • PUB
 • Restauracja

Media społecznościowe